اخبار مبارزه با فساد اداری
  • Register

لوی څارنوالی کشور در سال روان خورشیدی 1526 قضیۀ فساد اداری را بررسی کرده است

corruption9دوسیه های بررسی شده از سوی لوی څارنوالی شامل قضایای دزدی، اختلاس، سوء استفاده از صلاحیت وظیفه یی، غدر و مسایل دیگر که قوانین افغانستان آن را به عنوان فساد پیش بینی کرده، می باشد.

تأکید فرمانده نیروهای پشتیبانی قاطع در غرب بر مبارزه با فساد

October 14۲۱ میزان ۱۳۹۶: فرمانده نیروهای پشتیبانی قاطع در حوزه غرب، فساد اداری را از چالش‎های بزرگ حکومت افغانستان می داند و می گوید که جامعۀ جهانی افغانستان را در مبارزه با این پدیدیه تنها نخواهد گذاشت.
نخستین سمپوزیم مبارزه با فساد اداری از سوی فرماندهی نیروهای پشتیبانی قاطع امروز (جمعه، ۲۱ میزان) در ولایت هرات، برگزارشد.

اتاق تجارت: عواید گمرکات از سوی زورمندان حیف و میل می‌شوند

7dalwa۷ دلو، ۱۳۹۶: اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌گوید که با وجود آمدن تغییر و اصلاحات در سیستم مالیاتی هنوز هم از تاجران در مسیر راه پول گرفته می‌شود.

شهردار هرات: شهرداری هرات ۸۰ درصد کسر عواید داشته است

sep24 3سنبله ۱۳۹۶: ۸صبح، هرات: سیدوحید قتالی، شهردار هرات می‌گوید که این اداره برای مبارزه با فساد آستین بالا زده و به خاطر منافع مردم تلاش خواهد کرد. شهردار هرات که دست کم ۲۰ روز پیش به وظیفه‌اش آغاز کرده می‌گوید که بسیاری از پروژه‌ها در هرات با قیمت بلند به قرارداد سپرده شده و از لحاظ کیفی، این پروژه‌ها در پایین‌ترین حد خود قرار دارند.

اداره تدارکات: از حیف و میل ۱۱ میلیارد افغانی جلوگیری کردیم

3dalwa۳ دلو، ۱۳۹۶: مقامات اداره تدارکات ملی خبر داده که این اداره در سال مالی ۱۳۹۶ از حیف و میل ۱۱ میلیارد افغانی در قرار دادها جلوگیری کرده است.

۶۴۰۰۰ جریب زمین در چنگال غاصبان در هرات

۲۵ sep24 2سنبله ۱۳۹۶: صبح، هرات: مسوولان اداره اراضی ولایت هرات می‌گویند که دست کم ۶۴۰۰۰ جریب زمین از سوی زورمندان در این ولایت غصب شده‌ است. بنا به گفته مسوولان این اداره، ریاست اراضی ولایت هرات به تنهایی توانایی بازپس‌گیری زمین‌های غصب شده را ندارد

فساد اداری در نظام مالیه افغانستان دلیل مالیه دهی اندک

225E8536 359D 4DF3 862E A922BF5EDB02 w250 r1 s۲۴ جدی، ۱۳۹۶: وزارت مالیه افغانستان به منظور تقویت و نهادینه کردن فرهنگ مالیه دهی در این کشور کمپین یک هفته یی را راه اندازی کرده بود که امروز به پایان رسید.

S5 Box