اخبار مبارزه با فساد اداری
  • Register

سیگار: در هرکیلومتر جادۀ حلقه‌یی شمال ۸میلیون دالر هزینه شده‌است

23june۳۱ جوزا، ۱۳۹۷: بازرس ویژۀ امریکا برای بازسازی افغانستان، با انتقاد سخت از روند کند کار ساخت جادۀ حلقه‌یی شمال افغانستان، می‌گوید که  پس از دوازده سال تنها ۱۵درصد کار آن تکمیل شده است.

معاون رئیس جمهور: برای مبارزه با فساد هنوز با چالش مواجه هستیم

11hamal11 حمل 1397:سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که با وجود دستاوردهای قابل توجه حکومت در راستای مبارزه با فساد، هنوز هم چالش‌ها و موانعی بر سر راه مبارزه فساد در افغانستان وجود دارد.

استقبال ملل متحد از "تجدید تلاش ها" در اجندای اصلاحی افغانستان در برابر فساد

UNAMA کابل، ۱۵ می ۲۰۱۸ - گزارش تازه ملل متحد که امروز نشر گردید دریافته است که تهیه استراتیژی جدید بر علیه فساد و تطبیق چندین ابتکار   در یک برنامه گسترده مبارزه با فساد نشان دهنده تعهد افغانستان به مبارزه با فساد می باشد.

لوی څارنوالی کشور در سال روان خورشیدی 1526 قضیۀ فساد اداری را بررسی کرده است

corruption9دوسیه های بررسی شده از سوی لوی څارنوالی شامل قضایای دزدی، اختلاس، سوء استفاده از صلاحیت وظیفه یی، غدر و مسایل دیگر که قوانین افغانستان آن را به عنوان فساد پیش بینی کرده، می باشد.

استقبال شورای عالی حاکمیت قانون از یافته‌های کمیتهٔ نظارت و ارزیابی

22sawer ۲۲ ثور، ۱۳۹۷: در جلسهٔ شورای عالی حاکمیت قانون و مبارزه علیه فساد اداری که به روز دوشنبه در ارگ برگزار شد، گزارش پیشرفت   پلان‌های مبارزه با فساد اداری وزارت‌‌ها از سوی داکتر یما ترابی مسؤول دارالانشای ویژهٔ این شورا پیشکش گردید.

اتاق تجارت: عواید گمرکات از سوی زورمندان حیف و میل می‌شوند

7dalwa۷ دلو، ۱۳۹۶: اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌گوید که با وجود آمدن تغییر و اصلاحات در سیستم مالیاتی هنوز هم از تاجران در مسیر راه پول گرفته می‌شود.

امضای تفاهمنامۀ همکاری میان افغانستان و اندونیزیا

MECKPK۲۲ ثور، ۱۳۹۷: در پایان نشست سه روزه میان کمیتۀ نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری (MEC) و کمیسیون محو فساد اداری اندونیزیا (KPK)، تفاهمنامۀ همکاری دو جانبه در زمینۀ مبارزه با فساد اداری میان افغانستان و اندونیزیا بتاریح ۱۹ ثور ۱۳۹۷ به امضا رسید.

اداره تدارکات: از حیف و میل ۱۱ میلیارد افغانی جلوگیری کردیم

3dalwa۳ دلو، ۱۳۹۶: مقامات اداره تدارکات ملی خبر داده که این اداره در سال مالی ۱۳۹۶ از حیف و میل ۱۱ میلیارد افغانی در قرار دادها جلوگیری کرده است.

يک کارمند "صندوق انکشاف زراعت افغانستان" به بيش از پنج سال زندان محکوم شد

17april۲۷ حمل، ۱۳۹۷:(کابل-پژواک)-محکمۀاستيناف مرکز عدلى و قضايى مبارزه با جرايم سنگين فساد ادارى، يک کارمند "صندوق انکشاف زراعت افغانستان" را به پنج سال و يکماه زندان و رد بيش از ٢٨ ميليون افغانى محکوم کرد.

فساد اداری در نظام مالیه افغانستان دلیل مالیه دهی اندک

225E8536 359D 4DF3 862E A922BF5EDB02 w250 r1 s۲۴ جدی، ۱۳۹۶: وزارت مالیه افغانستان به منظور تقویت و نهادینه کردن فرهنگ مالیه دهی در این کشور کمپین یک هفته یی را راه اندازی کرده بود که امروز به پایان رسید.

سیستم ریا‌ل‌تایم برای جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی تاکنون ساخته نشده است

22hamal۲۲ حمل ۱۳۹۷: به‌تاریخ ۲۲ دلو سال گذشته روزنامه‌ی اطلاعات روز گزارش تحقیقی‌یی را منتشر کرد که نشان می‌داد «۱۰ درصد درآمد بر کریدت‌کارت مشتریان شرکت‌های مخابراتی» به‌گونه‌ی غیرشفاف جمع‌آوری می‌شود.

تأکید فرمانده نیروهای پشتیبانی قاطع در غرب بر مبارزه با فساد

October 14۲۱ میزان ۱۳۹۶: فرمانده نیروهای پشتیبانی قاطع در حوزه غرب، فساد اداری را از چالش‎های بزرگ حکومت افغانستان می داند و می گوید که جامعۀ جهانی افغانستان را در مبارزه با این پدیدیه تنها نخواهد گذاشت.
نخستین سمپوزیم مبارزه با فساد اداری از سوی فرماندهی نیروهای پشتیبانی قاطع امروز (جمعه، ۲۱ میزان) در ولایت هرات، برگزارشد.

يافته هاى پژواک: يک مکتب دولتى در شهرکابل به دولت فروخته مى شود

21hamal کابل (پژواک، ٢١حمل ۱۳۹۷): آژانس خبری پژواک دریافته است که شخصی با جعل اسناد، زمين يک مکتب دولتى در کابل را به نام خود ثبت   کرده و در تبانی با یک بانک خصوصی، ۶/۲ میلیون دالر از این بانک قرضه گرفته است.

شهردار هرات: شهرداری هرات ۸۰ درصد کسر عواید داشته است

sep24 3سنبله ۱۳۹۶: ۸صبح، هرات: سیدوحید قتالی، شهردار هرات می‌گوید که این اداره برای مبارزه با فساد آستین بالا زده و به خاطر منافع مردم تلاش خواهد کرد. شهردار هرات که دست کم ۲۰ روز پیش به وظیفه‌اش آغاز کرده می‌گوید که بسیاری از پروژه‌ها در هرات با قیمت بلند به قرارداد سپرده شده و از لحاظ کیفی، این پروژه‌ها در پایین‌ترین حد خود قرار دارند.

60 کارمند وزارت ترانسپورت به اتهام فساد به لوی څارنوالی معرفی شدند

12hamal ۱۲ حمل ۱۳۹۷: زارت ترانسپورت و هوانوردی اعلام کرد که 60 کارمند این اداره به دلیل آلوده بودن به فساد اداری، به لوی څارنوالی معرفی   شدند.

۶۴۰۰۰ جریب زمین در چنگال غاصبان در هرات

۲۵ sep24 2سنبله ۱۳۹۶: صبح، هرات: مسوولان اداره اراضی ولایت هرات می‌گویند که دست کم ۶۴۰۰۰ جریب زمین از سوی زورمندان در این ولایت غصب شده‌ است. بنا به گفته مسوولان این اداره، ریاست اراضی ولایت هرات به تنهایی توانایی بازپس‌گیری زمین‌های غصب شده را ندارد

S5 Box