دستپاچگی در دقیقه نود

«کمیسیون مبارزه با فساد اداری» چگونه ایجاد شد؟

یک روز پس از این‌که سیگار یا دفتر بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان از عملکرد ضعیف دولت افغانستان برای مبارزه با فساد سخن گفت و اعلام کرد که حکومت این کشور با فساد در روی کاغذ و با برگزاری جلسات مبارزه می‌کند، نه در عمل، محمداشرف غنی کمیسیون مبارزه با فساد را ایجاد و پنج عضو این کمیسیون را معرفی کرد.

آقای غنی که در ششمین جلسه‌ی سالانه اتحادیه اروپا در زمینه‌ی مبارزه با فساد در ارگ ریاست‌جمهوری صحبت می‌کرد، گفت که یکی از مسئولیت‌های اصلی کمیسیون مبارزه با فساد درج و اعلام دارایی‌های مقام‌های عالی‌رتبه دولت است. او گفت که این کمیسیون پنج‌نفره، تمام اختیارات قانونی لازم را دارد از همین رو در برابر مردم، حکومت و شورای ملی پاسخگو است.

همایون حامد، مریم زرمتی، عبدالقیوم نظامی، سید محمدمهدی هاشمی و فرخ‌لقا پنج نفری‌اند که براساس فرمان شماره ۱۱۰ مورخ ۲۲ عقرب ۱۳۹۹ رییس‌جمهور به‌حیث اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری معرفی شده‌اند.

اعضای کمیسیون مبارزه با فساد اداری روز یک‌شنبه (۲ قوس) در ارگ ریاست‌جمهوری سوگند یاد کردند. رییس‌جمهور غنی در این مراسم خطاب به اعضای کمیسیون گفت: «امیدوارم که آرزوی مردم افغانستان را به حقیقت مبدل سازید. هرکجا که فساد است، باید آشکار و به مردم تشریح شود و شما به حمایت مطلق ریاست‌جمهوری اعتماد داشته باشید.»….ادامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *